Ozvěny BELTINE 2011

Autor: administrator <kelt(at)beltine.cz>, Téma: Beltine-historie, Vydáno dne: 06. 05. 201117. ročník mezinárodního festivalu SVÁTEK KELTSKÉ KULTURY BELTINE 2011
30. dubna 2011 od 20:00 hodin
až 1. května 2011 do 12:00 hodin
v zámeckých zahradách státního zámku Jaroměřice nad Rokytnou. покрывало на кровать

Svátek Beltine jsem uspořádali  pod záštitou
 člena rady Kraje Vysočina Ing. Tomáše Škaryda, starosty města Jaroměřice nad Rokytnou Ing. Jaroslava Soukupa , MBA, ve spolupráci  se správou státního zámku Jaroměřice nad Rokytnou - kastelánem Ing. Radimem Petrem a firmami Plzeňský Prazdroj a.s.,  Helma s.r.o., Glazura s.r.o.
Mediální patrtnerství: MF DNES a Country Radio
 

 

отдых в Греции

Fotosoutěž v kategoriích BELTINE 2011 a Město a zámek Jaroměřice nad Rokytnou probíhá 18.5.-20.6.2011.

Fotky:
Jaromír Zajíček, dlouholetý oficiální fotograf Beltine:
http://www.fotozajda.cz/reportaze/beltine2011/galerie.html 

Brontosauři:
http://astragoth.rajce.idnes.cz/Brontosauri_program_na_Beltine_30.4.-1.5._2011_v_Jaromericich_nad_Rokytnou/

Petr Ksenič:
http://www.facebook.com/pages/Beltine/100601633576#!/media/set/?set=a.207216169310743.56798.100000670839839

Jakub Kolesa:
http://kolesafoto.cz/2011/akce/Beltine/index.htm

Střapka:
http://strapka.rajce.idnes.cz/BELTINE_-_Jaromerice_nad_Rokytnou_30.4.-1.5.11/

Monika Procházková:
http://monikazbrna2.galerie.cz/5240598-beltine-2011

Charli37:
http://charli37.rajce.idnes.cz/Beltine_2011/

Očima čtenářů iDnes.cz
http://jihlava.idnes.cz/ocima-ctenaru.asp?idc=1105122617

Videa:
Beltine 2011 Jaroměřice nad Rokytnou - Vousův kmen
http://www.youtube.com/watch?v=CQoObdRVKpQ

útržky z e-mailů:
Z pohledu návštěvníka to bylo moc hezké a povedené, ani to počasí to nepokazilo. Zámek Jaroměřice je krásný, impozantní, dnes odpoledne jsem si ho důkladně prothlédla, takže jako rámec Beltine byl úžasný. Vystoupení kapel a jejich výběr byl výborný, konferanciéři to uváděli zábavně a mnohem lépe než svého času Brabec Moravský. Takže souhrnem to bylo moc povedené. Laďka

Zdravíme bratry Kelty, děkuji jménem celé kapely Happy To Meet za angažmá na Beltinu,  jménem mým za báječnou komunikaci a organizaci! Kapela si hraní velmi užila, bohužel z pracovních důvodů beze mne, nicméně vnitřní naplnění z jejich spokojenosti je více než příjmené. Přejeme hodně zdaru ve všech dalších projektech a věříme v další společné akce!! Za Happy To Meet Honza

Ahoj Tomáši, rád bych ti poděkoval za letošní festivatl Beltine, stejně tak i za všechny předchozí ročníky, kterých jsme se účastnili, líbilo se nám tam, spoluorganizátoři byli spokojení, přes stánek nám prošlo hodně návštěvníků, nafasovali jsme chůdy, pořád tam na nich někdo běhal a šly z ruky do ruky. Počasí nakonec dopadlo také dobře, velký déšť nás minul a s drobnějším jsme si poradili a kapely se nám líbily. Viděl jsem si, že tě Beltine dost vyčerpával, obdivuji tě, že ho přádáš tolik let a stále dokážeš udržet jeho velmi dobrou úroveň. Brontosauři Martin

Ráda bych poděkovala moderátorům za jejich skvělé provázení festivalem. Obzvláště za to, že "dotlačili" vystupující skupiny zpět na pódium, abychom se dočkali dalším přídavků. Celkově si myslím, že celý beltine se vydařil, počasí se nad námi slitovalo, takže jsme se žádného velkého lijáku nedočkali a hudební obsazení velmi dobré. Ráda bych, aby další rok opět vystoupily skupiny: Bran, Vintage wine, Dick O Brass a z minulého ročníku také polská skupina Beltaine a italská skupina Folkstone.
A jako takovou perličku na závěr: Děkuji Českým drahám za ten jeden vagónek, který nás ve 14:11 odvezl z Jaroměřic nad Rokytnou do Okříšek, takhle přecpaný vlak se jen tak nevidí. Těším se na další ročník ;) J.

Děkujeme za krásné zážitky na perfektně zorganizovaném (jako vždy) Beltinu v nádherném prostředí. I to počasí jsi skvěle zařídil. Těšíme se na příští rok !! Ahoj Evičky

Ahoj Kelti,  již po sedmé jsem se zůčastnil Beltinu a musím říct že letošní v Jaroměřicích byl snad nejlepším. Skvělá kapela Firkin nás úplně odbourala-obrovské díky páni pořadatelé. Po tomhle setkání jsem se rozhodl stát se členem Bratrstva Keltů a zůčastnit se svátku Lughnasad. Ještě jsme se s ženou a dětmi nerozhodli zda na Veveří či do Nasavrk. Ještě jednou díky za perfektně připravený Beltine. Těším se na další keltské akce. S pozdravem Roman

Stejně by mne zajímalo jaké keltské zaklínadlo na počasí jste použil, aby na festivalu téměř nepršelo. Kor když přes celou republiku běžely bouřky a přívalové deště. :o) Petr N

Dobrý den, v sobotu 30. 4. se mi hrozně nechtělo nikam jet. Byla jsem děsně unavená z pracovního týdne a navíc bydlíme na Praze - východ, takže cesta do Jaroměřic znamená nájezd na D1 přes Jižní spojku …. Navíc nebylo jasné, zda na Beltine dorazí naši známí. Naštěstí manžel (nekelt:) vzal výlet za své a když jsem viděla, že o odjezdu nepochybuje, rozhoupala jsem se, a v 11.15 jsme vyjížděli. Před začátkem Beltine jsme ještě navštívili hrad Bítov na Vranovské přehradě a před 18h stáli frontu na lístky před vchodem do zámku Jaroměřice nad Rokytnou.
A pak se to strhlo a až do 12 hodin 1.máje to bylo Ú-Ž-A-S-N-É ! Spala jsem 3 hodiny, což je snad nejméně za posledních mnoho let. Ale kupodivu jsem se cítila báječně a všechna vystoupení si užila ve velké radosti. Snad jenom ta, která doléhala do stanu mezi 4. a 7. hodinou ráno mě nedělala až takovou radost. Z mého pohledu byla báječná dramaturgie jednotlivých vystoupení - dobrý rozjezd, zklidnění a pak čím dál více přitvrzování, které umožnilo skvěle se vyřádit! Sama jsem byla překvapená, jak dlouho dokážu poskakovat do rytmu (jsem ročník 59:) … a ráno "klasika" v podání Jauvajs, úžasní Branové a osvědčená Asonance. Prostě ta posloupnost byla opravdu moc dobře vymyšlená!
Opouštěla jsem areál zámku ve snové nadčasové náladě v poledne na 1.máje a nálada mi vydržela ještě tak trochu doteď. Myslím, že se doslova podařilo to, na co pořadatelé zvali (alespoň já jsem to tak cítila): …přijeďte a vytvořme společně kruh přátelství s čistým ohněm svobodymilovné duše ve svém středu.
Ještě musím pochválit celou organizaci akce, úklid prostranství, trpělivé stánkaře, toalety (ocenila bych mýdlo u umývárky:) ….
A co mi chybělo? Oheň, který k této magické noci patří. Byl jenom při vystoupení s koněm. Já vím, že to musí být mooooc těžké prosadit nějaký oheň v zámeckém areálu, ale třeba takové koše s ohněm, které už na některých Beltinech byly …. ?
A ještě malá poznámka - ten polonahý "moderátor" vnášel dopoledne do krásné atmosféry svými přihrublými výrazy trochu jiné pocity, škoda. Na Beltine jezdím moc ráda, někdy jsou pocity nádherné, někdy tak moc ne, určitě to závisí nejenom na vlastní akci, místě, kde se koná, i na momentálním nastavení člověka, lidech okolo, …. Letos se Beltine opravdu hodně hodně hodně povedl!
Velmi děkuji Tomáši Křivánkovi (obdivuji jeho vytrvalost!!! :) a všem, kdo se na akci podíleli, že nám umožňují takové krásné zážitky. Budu se těšit na Beltine 2012.
P.S. Známí dorazili všichni a bylo to skvělé si zařádit společně!!!  Alena

Jaký byl ohlas veřejnosti na pořádání vašeho festivalu u nás v Jaroměřicích? Našich lidí tam moc nebylo, já jsem byl udiven tou zajímavou atmosférou a tím že tolik lidí tam bylo a psů a nepořádek žádný. Přirovnal bych to k pořádání hudebního festivalu Petera Dvorského, to u nás bývá také hodně lidí. ZBHO

Bylo to moc prima, jako obvykle, já jsem si navíc neuvěřitelně užíval tu monumentální barokní frontu, to je tak rafinovaně vymyšlené a zkomponované, i s tou upravenou krajinou, úžasné. Kryštof byl taky nadšený, hlavně se vyskákal u Firkinu, tam já jsem postupně vadnul, už toho zkrátka tolik nevydržím. Moc se těšíme na další zážitky.
Jen jsme litovali, že Václav Rout změnil image z dřevního Skota na téměř Mirka Dušína :-))) Ahoj, Pavel

Chtěl bych také vyjádřit VELKÉ PODĚKOVÁNÍ od FIRKINů. Festivalem byli nadšeni a EXTRÉMNĚ se jim celá akce LÍBILA!!!! Děkují pořadatelům, DIVÁKŮM za úžasnou atmosféru a  za jedinečný zážitek, který ze svého vystoupeni na BELTINE měli. (Poté co jsem je po jejich vystoupení ubytoval, vrátila se část kapely na festival a pařili tam až do rána! Ráno odjeli na další vystupení.)
Honza Dobiáš, produkce Firkin na Beltine.

útržky z Facebooku:
David Mauder: Skvěle připravená akce a velmi kvalitní hudba.Díky moc za zážitek, kapely byly výborné, nejlepší z nich Firkin, mi úplně vyrazil dech..to byla bomba!

Monika Procházková: Jako vždy, plná spokojenost! Firkin byl fakt nářez! Super! Flétnista i zpěvák měli příslovečnou keltskou kroutící křeč, takže výborný! A taky mě potěšil stav záchodků. Vždycky byly už v průběhu noci hnusný a plný, ale tentokrát ne. Asi to bylo jejich množstvím. Díky. :o)

Kovács Gábor: Thank you for coming! We had such a great time with you :) See you next time! Cheers, FIRKIN BAND

Pavla Klánichová: Díky moc za super akci. :o) za skvělé koncerty skupin Navostro, Happy to Meet a Bran. Užili jsme si to. :o)

Monika Procházková: Byl to nářez! Loni mě nadchl Folkstone, letos Firkin, jsem zvědavá kdo to bude příště. Už teď se teším! :o)

Miroslav Breburda Souhlas s Monikou. Loňský Folkstone a letošní Firkin, to je nádherné spojení tvrdé muziky s irskokeltskými rytmy a vypadá to, že tak to máme rádi a tak to chceme !!! Snad se podaří tyto kapely dostat i na nějaký další Beltine (nebo třeba na Lughnasad na Veveří ??, :o))) )

Subadar Yorch: Firkin jsem si zamiloval :-)

Zuzana Zeti Kováčová: Firkin, som počula vôbec prvýkrát, ale vyrazili dych....od Beltinu ich počúvam stále.

Pomozte dětem.
Na letošním BELTINE jste přispěli do kasičky sbírkového projektu Pomozte dětem
částkou 9 043 Kč.  DĚKUJEME.
Za uplynulých 13 let co sbírka existuje návštěvníci BELTINE přispěli souhrnně 
částkou 144 846 Kč!!!

Výběr z médií: 
mediální partner MF Dnes:

Celostránková příloha 27.4.2011
Brno a Jižní Morava
Jižní Čechy 29.4.2011
Reportáž z konání 2.5.2011 - I.
Reportáž z konání 2.5.2011 - II.

Třebíčský deník:
11.1.2011 http://trebicsky.denik.cz/zpravy_region/keltsky-festival-beltine-privitaji-20110111.html
9.3.2011 http://trebicsky.denik.cz/zpravy_region/svatek-keltu-beltine-oslavi-v-jaromericic-20110309.html
28.4. a 2.5.2011 http://trebicsky.denik.cz/kultura_region/obrazem-kelti-v-jaromericich-slavili-20110502.html
Fotky z Beltine ve Třebíčském deníku

Ostatní média:

http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Akce/Festival-Svatku-keltske-kultury-Beltine-2011.aspx

http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Jaromerice-nad-Rokytnou-budou-hostit-letosni-festival-Svatku-keltske-kultury-Beltine-2011~07~brezen~2011/

http://rockmag.cz/bleskovky/jaromerice-nad-rokytnou-budou-hostit-letosni-festival-svatku-keltske-kultury-beltine-2011/

http://www.koule.cz/cs/kam-vyrazit/beltine-2011-4293.shtml

http://www.musicfoto.net/jaromerice-nad-rokytnou-budou-hostit-letosni-festival-svatek-keltske-kultury-beltine-2011/

http://folktime.cz/pr/6613-svatek-keltske-kultury-beltine-2011-v-jaromericich-nad-rokytnou.html

http://www.chrudimka.cz/beltine-svatek-keltske-kultury.html

http://www.novinky.cz/kultura/231197-keltsky-svatek-s-asonanci-bran-dick-o-brass-ci-firkin.html?ref=boxD

http://regiony.impuls.cz/zpravy/beltine-2011-zazitkovy-festival-keltske-historie-romantiky-a-soucasnosti/625560&id_seznam=¨

http://www.sportovninoviny.cz/olympiada/zpravy/beltine-2011-zazitkovy-festival-keltske-historie-romantiky-a-soucasnosti/625560&id_seznam=

http://znojemsky.denik.cz/regiony/keltove-vzdaji-hold-belenovi-v-zame20110426.html

http://scena.cz/index.php?o=2&c=14205&r=8&d=1

http://www.alternativatv.cz/magazin/priloha/12058/15934

http://trebicsky.denik.cz/kultura_region/keltove-vzdaji-hold-belenovi-v-zameckem-20110426.html

http://www.musicpress.sk/festivaly/beltine-2011-%E2%80%93-zazitkovy-festival-keltske-historie-romantiky-a-soucasnosti

http://www.freemusic.cz/clanky/17842-festival-svatku-keltske-kultury-beltine-2011-v-jaromerici-nad-rokytnou

http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Jaromerice-nad-Rokytnou-budou-hostit-letosni-festival-Svatku-keltske-kultury-Beltine-2011~07~brezen~2011/

http://www.supermusic.sk/sprava.php?idspravy=221631

http://www.supermusic.sk/sprava.php?id=221631

http://www.vhospode.cz/kalendar-akci/63-keltsky-festival-beltine-jaromerice/

http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Akce/Festival-Svatku-keltske-kultury-Beltine-2011.aspx

http://www.muzikus.cz/festivaly/svatek-keltske-kultury-beltine-2011~64388/

http://www.folktime.cz/pr/6613-svatek-keltske-kultury-beltine-2011-v-jaromericich-nad-rokytnou.html

http://rockmag.cz/bleskovky/jaromerice-nad-rokytnou-budou-hostit-letosni-festival-svatku-keltske-kultury-beltine-2011/

http://www.chrudimka.cz/beltine-svatek-keltske-kultury.html

http://www.fan-tom.cz/?clanek=3448

http://www.protisedi.cz/article/keltske-oslavy-carodejnic-beltine-prichazi

a řada dalších. 
Děkujeme všem za jejich zájem a náš svátek Beltine!