top
ltop
AKTUALITY

AKTUALITY

O Bratrstvu Keltů
O našem sdružení
FESTIVAL BELTINE

BELTINE 2014
Ozvěny Beltine 2014
Ozvěny Beltine 2013
Ozvěny Beltine 2012
Ozvěny Beltine 2011
Ozvěny Beltine 2010
Ozvěny Beltine 2009
Historie všech Beltine

FACEBOOK

NAŠE AKCE PRO VÁS
Chystané
Akce Cotios
Nabídka akcí pro vás
Historie našich akcí
VYDÁVÁME
Zpravodaj
e-Kelta
ČLÁNKY O KELTECH
Svátky
Hudba, tanec
Řemesla
Historie
Ostatní
KONTAKT

Bratrstvo Keltů
kelt@beltine.cz

Písemný kontakt:
Bratrstvo Keltů
Korunovační 8
170 00 Praha 7

ASONANCE
Aktuální vystoupení
Prodej alb a zpěvníků
nejlepší české kapely
hrající irské a skotské
balady
O NAŠEM WEBU

Copyright
Bratrstvo Keltů
1997 - 2016
Webmaster
Tomáš Křivánek
Powered by phpRS

TOPlist

Battlefield Band

Vydáno dne 08. 01. 2009 (7544 přečtení)

Koncem dubna 2008 navštívila jedna z největších světových hvězd tradiční skotské hudby, skupina Battlefield Band opět Českou republiku. Skupina vystoupila na následujících místech:
28. dubna - Lucerna Music Bar, Praha (začátek ve 21.00 hodin)
29. dubna - Kulturní centrum Rakovník (začátek v 19.30 hodin)
30. dubna - BELTINE hrad a zámek Jindřichův Hradec


To, co světoznámá irská skupina Chieftains udělal pro irskou hudbu, to dělá Battlefield Band pro hudbu skotskou“ Jeff Nesbit, Billboard Magazine

Skupina Battlefield Band, která jako první propojila tradiční skotskou hudbu s moderními vlivy, patří mezi nejslavnější skotské skupiny současnosti na světě.

Výteční hudebníci, inspirováni bohatou tradicí keltské hudby a současnou skotskou kulturní scénou, kteří se nenechávají svazovat tradičními konvencemi či módou diktovanou hudebním průmyslem a kteří předvádějí posluchačům směs starých písní a skladeb „oděných“ do moderního hávu a hraných jak na tradiční nástroje (skotské dudy, housle, flétny), tak i nástroje moderní (syntetizátor, kytara), se za dobu své existence stali vůdčí silou v propagaci tradiční skotské hudby.

Skupina Battlefield Band založená čtyřmi spolužáky v roce 1969 a pojmenovaná podle předměstí Glasgow, brázdí světová pódia po téměř čtyři desítky let se svým moderním pojetím tradiční skotské hudby, které bourá bariéry oddělující tradiční a moderní hudbu a ukazuje nové cesty, jimiž se může tradiční hudba ubírat. Stali se tak vzorem mnoha dalším slavným skupinám, které stejně jako Battlefield Band ukazují, jak lze tradiční hudbu přiblížit i modernímu posluchači.

V roce 2003 získala skupina cenu Scot Trad Music Awards (kategorie "Nejlepší hudební vystoupení"), což je nejprestižnější mezinárodní cena udělovaná v oblasti tradiční skotské hudby, jakou interpret či skupina může získat.

Za léta existence skupina prošla mnoha personálními změnami a vystřídalo se v ní nemálo hudebníků, z nichž většina patří k tomu nejlepšímu, co skotská hudební scéna nabízí. V současné době skupinu Battlefield Band tvoří čtyři hudebníci ze Skotska, Irska a USA, z nichž někteří v době založení skupiny ještě ani nebyli na světě.

"Skupina Battlefield se stala národním pokladem, důkazem přirozeného vývoje tradiční skotské hudby. Dosud jste je neslyšeli? Styďte se!" Kaye McAlpine, Edinburgh Evening News

Skupinu v současné době tvoří:
Alan Reid (klávesy, kytara, zpěv). Zakládající člen skupiny, který tvoří většinu repertoáru skupiny, často na aktuální skotská témata. Alan Reid je jedním z prvních skotských hudebníků, který začal s propojováním tradiční skotské hudby a moderní hudby, a jako jeden z prvních i začal využívat klávesy, syntenzátory a moderní techniku v tradiční skotské hudbě a stal se tak inspirací, která ovlivnila celou generaci keltských skupin hledající nové cesty pro tradiční keltskou hudbu.
Alasdair White (housle, whistle, banjo, bouzouki, skotské dudy a malé skotské dudy, bodhran). Pochází z jednoho z center keltsky hovořící části Skotska, z ostrova Lewis ve Vnějších Hebridách. Již ve třinácti letech získal první významnější ocenění za hru na housle (deník Scotsman jej tehdy oslavoval slovy: „Třináctiletý maestro tradičního způsobu hry na skotské housle, jehož mistrovské podání strathspey a reelů vůbec neodpovídá jeho mládí“) a dnes patří mezi nejvýznamnější skotské houslisty mladé generace. V roce 2007 získal za své sólové album An Cl?r Geal prestižní mezinárodní cenu Independent Music Awards v kategorii World Traditional Music.
Mike Katz (skotské dudy, malé skotské dudy, whistle, kytara). Bezchybný a mnoha cenami ověnčený hráč na skotské dudy, jehož příchod do skupiny v roce 1997 velmi výrazně ovlivnilo následný zvuk skupiny. Mike Katz pochází z Los Angeles ve Spojených státech a se hrou na skotské dudy začal již v 10 letech. Do Skotska přišel v 90. letech, aby studoval na edinburghské univerzitě. Současně začal vystupovat i z mnoha hudebními skupinami, z nichž mezi nejvýznamnější patří například Scottish Gas Pipe Band či slavná skupina Ceolbeg, která stejně jako Battlefield Band propojuje tradiční skotskou hudbu s moderními vlivy a se kterou natočil i několik velmi úspěšných alb.
Sean O´Donnell (zpěv, kytara). Sean se narodil v Derry, v Severním Irsku, kde se již od mládí stal velmi vyhledávaným a uznávaným hráčem na kytaru a zpěvákem. Hraje nicméně ještě na baskytaru, bouzouki a citeru. Do Skotska se přistěhoval v roce 1996 a velmi rychle se zapojil do skotské hudební scény. Hrál s takovými významnými skupinami, jako ve Skotsku usazená irská skupina Bionic či slavné skotské skupiny Deaf Shepherd či Daimh.

Václav Rout( Celý článek | Autor: administrator | Poslat mailem Informační e-mail | Vytisknout článek: Vytisknout článek )
Email Servis

Pro zasílání aktuálních informací vyplňte Vaši
e-mailovou adresu

oddělovač
Soutěže
neběží žádná soutěž

Výherci soutěží
oddělovač
rtop
lbot rbot
bot